Понеділок, 29.04.2024, 04:42
              Логопедична майстерня
                Логопедична служба  управління освіти і науки   Білоцерківського міськвиконкому                                 
        Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
З ДНЕМ ЛОГОПЕДА!
Вхід на сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Методичні об'єднання [7]
Видавничі проекти [0]
Виставки [0]
Всеукраїнські проекти [2]
Досягнення [0]
Конкурси [0]
Статті [1]
План роботи ММО [1]
Міжнародні проекти [2]
Самоосвіта вчителя-логопеда [1]
Онлайн логопункт [7]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Flag Counter
Порадити друзям
Название страницы
Електронні книги
Середня школа.Дитячий садок Управління школою і загальна методика.Для батьків
Головна » Файли » Статті

Зміни у розвитку зубощелепної системи. Поради ортодонта
05.11.2021, 22:52
    Згідно зі статистичними даними, у 8 з 10 людей спостерігається  патологія прикусу, тобто майже 80 % населення планети має зубощелепні аномалії та деформації. Формуються вони в постнатальному періоді під впливом різноманітних чинників, одним із яких є, так звані, ортодонтичні шкідливі звички.
До них належать звички смоктання язика, губ, прикушування та прокладання різних предметів, звичка дихати ротом та багато інших. Унаслідок зниженої осифікації та піддатливості кісток у дітей під впливом додаткового тиску легко розвиваються щелепно-лицеві деформації у вигляді зміни положення окремих зубів або їх груп, форми зубних дуг, співвідношення зубних рядів, щелеп тощо. Це негативно впливає на функції щелепно-лицевої ділянки, а іноді позначаються й на психіці дитини. Приблизно 20 % усіх зубощелепних деформацій пов’язані зі шкідливими звичками.
 Зловживання соскою – погана звичка чи задоволення природного інстинкту?
   У житті більшості дітей настає період, коли без пустунки та пляшечки просто не обійтись! Полиці магазинів переповнені подібними товарами, з ними життя сучасної матусі стає набагато легшим. Однак, використовувати їх треба з розумом. Чим більшою стає дитина, тим менше вона повинна використовувати ці предмети, а після першого року життя від них слід відмовитися зовсім. Слід пам’ятати, що під час використання пустунок і пляшечок стимулюється та закріплюється смоктальний рефлекс, який, навпаки, має згасати з віком. Смоктання спричиняє певний тиск на бічні відділи щелеп, звужуючи їх. Знаходячись у власне ротовій порожнині тривалий час, пустунка чинить тиск на піднебіння та зубні ряди, призводить до їхньої деформації.

Приховані небезпеки:

  • формування відкритого прикусу;
  • асфіксія;
  • алергічні реакції;
  • травма нижньої губи, різців або ясен;
  • інфекційні ураження слизової оболонки ротової порожнини.                                                                                                                                                                   Смоктання пальця

Смоктання пальця є способом задоволення природного смоктального рефлексу. У нормі він починає згасати у віці 4-5 місяців, проте нерідко закріплюється та переходить у шкідливу звичку дитини..Якщо ця навичка залишиться, то під час присмоктування, палець буде упиратися в піднебіння і тиснути на різці, що призведе до появи щілини між зубними рядами.

Тривале смоктання пальця перетворюється на звичку, яка може призвести до розвитку дентального і навіть скелетного відкритого прикусу. Якщо дитина розлучається з цією звичкою, ще продовжуючи рости, дентальний відкритий прикус може усунутися сам, але іноді може знадобитися допомога ортодонта, щоб виправити положення зубів і вирівняти щелепи. Нерідко, після фактичної відмови від звички смоктати палець, у дитини розвивається звичка тиснути язиком під час прийому їжі, розмови або ковтання. Цей тиск язиком робить згубний вплив на формування зубних рядів і щелеп. Якщо відкритий прикус не виправити, поки дитина ще росте, для виправлення прикусу може знадобитися щелепна хірургія. Дитина  починає дихати ротом, а це загрожує цілим рядом проблем зі слизовою оболонкою рота.Крім дихання порушується жування й вимова дитини.
Завдання батьків полягає в тому, щоб вчасно виявити проблему і скорегувати її та проконсультуватися з логопедом.















 
Категорія: Статті | Додав: Innesalogo
Переглядів: 128 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Банер сайту
Пошук
Друзі сайту
Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Погода
Логопедична майстерня © 2024uCoz